Muntenia News | Homepage

Rastunari spectaculoase de scor la Dinamo – Pandurii, 2-3. Cosmin Matei a parasit terenul accidentat, Doru Bratu a luat ,,rosu" inainte sa intre…

👤Scris de Gica Petrescu 🕔23.Mar 2014 Citit de 194 ori Sursa: STIRI

Dinamo Bucuresti a pierdut meciul cu Pandurii Targu-Jiu, disputat sambata, pe teren propriu. Alb-rosii au fost pe tot parcursul meciului cu un pas inapoi, iar confruntarea s-a incheiat 2-3.

Oaspetii au preluat ,,fraiele” partidei inca de la debut, cand Maximiliano Giusti a deschis scorul cu un sut din interiorul careului, dupa o recuperare a lui Alfredo Di Stefano (5'). Pandurii Targu-Jiu a intrat la pauza in avantaj, insa in a doua parte a jocului, Dinamo a replicat prin Kamil Bilinski, care a profitat de o pasa a lui George Tucudean (71').

Sase minute mai tarziu, gorjenii au reintrat in avantaj, gratie sutului lui Marko Momcilovici, care l-a invins pe Cristian Balgradean (77'), dar acelasi Bilisnki a egalat, cu un sut de la 20 de metri (82'). In ciuda asteptarilor, Pandurii a avut forta necesara si a revenit prin Elton da Silva, care a fructificat o centrare de-a lui Dan Nistor, dintr-o lovitura libera si a lovit excelent cu capul, obtinand victoria in ,,Stefan cel Mare”.

Cosmin Matei a parasit terenul chiar la finalul primei reprize de joc (45'), din cauza unei accidentari la gamba stanga, iar in locul lui a intrat marcatorul ,,dublei”, Bilinski. Doru Bratu a vazut un ,,rosu” chiar inainte sa intre pe teren, in timp ce-si facea incalzirea, din cauza unor injurii adresa arbitrului de margine.

Dinamo ocupa locul patru in Liga I, la opt puncte de ultimul loc care duce intr-o competitie europeana, avand un bilant de 11 victorii, sase remize si sapte infrangeri. De cealalta parte, echipa lui Cristi Pustai se afla pe a cincea pozitie, cu 11 meciuri castigate, cinci egaluri si opt partide pierdute. Etapa urmatoare alb-rosii vor intalni Petrolul Ploiesti, in deplasare, iar gorjenii vor primi vizita celor de la CFR Cluj.