Muntenia News | Homepage

Debut cu infrangere pentru Alexa. ACS Poli Timisoara a pierdut pe teren propriu cu FC Vaslui, scor 0-2

👤Scris de Elena Popa 🕔25.Mar 2014 Citit de 173 ori Sursa: STIRI

Dan Alexa a debutat cu o infrangere in cariera de antrenor principal. ACS Poli Timisoara a pierdut pe teren propriu in fata lui FC Vaslui, scor 0-2.

Oaspetii au reusit sa deschida scorul inca din minutul 16, cand Piotr Celeban a profitat de o nesincronizare in apararea timisorenilor si a inscris din sase metri. Polonezul reusise sa marcheze si unicul gol al meciului tur.

Gazdele au trecut pe langa egalare 12 minute mai tarziu, dar sutul de efect al lui Barbut a lovit bara. Pana la pauza, Boldea l-a pus la incercare pe Cerniauskas, iar Alexa l-a aruncat in lupta si pe Mansour. In zadar insa, pentru ca ACS Poli Timisoara a reusit sa se mai apropie periculos numai in debutul partii secunde, cand lovitura de cap a lui Mera a trecut putin alaturi.

Gazdele au avut posesia, insa au atacat steril, fara sa-si creeze faze de poarta. Mai periculosi au fost tot vasluienii, care au dat lovitura de gratie in minutul 72, dupa o minge gresita de Seroni si fructificata de Viveiros.

ACS Poli Timisoara sufera cel de-al treilea esec consecutiv si se apropie tot mai mult de pozitiile retrogradabile. Etapa viitoare, banatenii vor disputa un meci de 6 puncte, pe terenul Viitorului lui Gica Hagi.

redactor: Ionut Suciu

locatie: preluare Digi Sport