Muntenia News | Homepage

START IN LIGA A 4-A CRONICA ETAPEI A 18-A

👤Scris de Elena Popa 🕔17.Mar 2014 Citit de 178 ori Sursa: ZIARDAMBOVITA

Dupa “incalzirea” din CUPA ROMANIEI, sambata s-a ridicat cortina peste fotbalul din Liga a 4-a. Dupa “peripetiile” cu PETROLUL VALEA MARE, s-au disputat 7 meciuri din 9, cate erau la inceputul editiei actuale.

A fost un “debut” cu de toate, cu meciuri castigate de gazde, dar si de oaspeti, unul oprindu-se inainte de termen.

FLACARA MORENI – VOINTA CREVEDIA 4-0 (intrerupt) Am inteles ca oaspetii au ramas in 6 jucatori pe teren, arbitrul fiind nevoit sa opreasca meciul. Vom vedea care au fost cauzele adevarate ale intreruperii jocului. Oricum, victoria gazdelor era previzibila, chiar daca “VOINTA” s-a intarit.

RECOLTA GURA SUTII – UNIREA COBIA 1-0

Meci frumos, viu disputat, in care ambele tabere puteau sa castige partida. Sansa a suras, pana la urma, trupei primarului TITEL DINU, care a marcat in finalul jocului un gol de 3 puncte, venind urcarea in clasament de pe locul 9 pe pozitia a 5-a.

VOINTA PIETROSITA –

AVICOLA TARTASESTI 1-2 Partida cu “incarcatura” emotionala ridicata. Au castigat oaspetii, dar se pare ca exista o contestatie, ce urmeaza a fi judecata, joi, de CCD.

Totusi, victoria celor din TARTASESTI este de bun augur pentru retur.

VOINTA PERSINARI – F.C. ANINOASA 2-3

A fost derbyul etapei, in care rezultatul a apartinut fiecarei echipe cate o repriza. Totusi, gazdele conduceau la pauza cu 2-0, oaspetii castigand repriza a doua cu 3-2. Lasam comentariile pentru altii.

PETROLUL TARGOVISTE -ATLETIC FIENI 0-1

Nu cred ca este surpriza victoria fotbalistilor din FIENI. De fapt, se poate spune PETROLUL – GHITESCU 0-1. “Generalul” a demonstrat, daca mai era cazul, ca este unul dintre cei mai buni portari lansati de F.C.M. TARGOVISTE.

A.S. DOICESTI – COMERTUL BREZOAELE 1-0

Este, daca doriti, o prima surpriza voctoria gazdelor, stiind ca nu prea s-au intarit, dar cei adusi au fost eficienti. Au rezistat o repriza, iar oaspetii nu au convins la debut.

BRADUL MOROENI – PAS PUCIOASA 3-2

Meci frumos, cu rasturnari de scor, oaspetii reusind sa deschida scorul impotriva cursului jocului. Practic, partida s-a jucat intr-o repriza, cand s-au inscris toate cele 5 goluri.

La “BRADUL” prezenta in unsprezecele de start a lui “MITE” s-a vazut din plin, acesta marcand doua goluri din faze fixe. in partea a doua se mai putea marca, insa portarii au fost la posturi. Victorie muncita, in care oaspetii au constituit o supriza placuta. Organizare buna.

PETROLUL VALEA MARE -LUC. DRAGOMIRESTI 0-3

Presedintele clubului din VALEA MARE, NICOLAE IORDACHE, a decis sa retraga echipa din competitie, desi avea sprijinul organelor locale din VALEA MARE. Toate rezultatele se vor omologa cu 0-3.