Muntenia News | Homepage
Liga a V-a

Liga a V-a

👤Scris de Maria Radu 🕔25.Sep 2013 Citit de 141 ori Sursa: ZIARDAMBOVITA

Liga a V-a, Nord, Etapa a 6-a 22-09-2013

A.S. Vointa Tatarani 3 – 1 A.S. Unirea Ungureni

Luceafarul Darmanesti 1 – 3 Viitorul Razvad

A.S. Vointa Adanca
3 – 0 Flacara Suta Seaca

A.S. Comertul Viisoara 3 – 1 A.S. Vointa Buciumeni

A.S. Unirea Lucieni
1 – 0 A.S. Viitorul I.L. Caragiale

Victoria Vacaresti
2 – 1 A.S. Ulmi

Victoria Comisani
4 – 1 A.S. Olimpia Runcu

A.S. Viitorul Ocnita
7 – 0 A.S. Pomicola Raciu

Clasament

1. A.S. Unirea Ungureni
6 5 0 1 13-6
15 p

2. A.S. Vointa Adanca
6 4 1 1 29-8
13 p

3. Victoria Comisani
6 4 1 1 17-7
13 p

4. Luceafarul Darmanesti
6 4 0 2 20-12
12 p

5. A.S. Vointa Tatarani
6 4 0 2 22-20
12 p

6. Viitorul Razvad
6 3 2 1 22-16
11 p

7. A.S. Viitorul I.L. Caragiale
6 3 1 2 10-3
10 p

8. A.S. Vointa Buciumeni
6 3 1 2 11-9
10 p

9. A.S. Olimpia Runcu
6 3 0 3 22-16
9 p

10. A.S. Comertul Viisoara
6 3 0 3 11-22
9 p

11. A.S. Unirea Lucieni
6 2 2 2 9-10
8 p

12. Victoria Vacaresti
6 2 0 4 6-20
6 p

13. A.S. Viitorul Ocnita
6 1 2 3 15-17
5 p

14. A.S. Pomicola Raciu
6 1 0 5 5-23
3 p

15. A.S. Ulmi
6 0 2 4 7-16
2 p

16. Flacara Suta Seaca
6 0 0 6 3-17
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

Viitorul Razvad – A.S. Vointa Adanca, A.S. Unirea Ungureni – Luceafarul Darmanesti, A.S. Viitorul

I.L. Caragiale – A.S. Vointa Tatarani, A.S. Ulmi – A.S. Unirea Lucieni, A.S. Olimpia Runcu – Victoria

Vacaresti, A.S. Pomicola Raciu – Victoria Comisani, A.S. Vointa Buciumeni – A.S. Viitorul Ocnita,

Flacara Suta Seaca – A.S. Comertul Viisoara.

Liga a V-a, Sud, Etapa a 6-a 22-09-2013

A.S. Vointa Salcioara 2 – 0 C.S. Racari

A.S. Viitorul Gheboaia 7 – 2 A.S. Sageata Branistea

A.S. Simang Bilciuresti 5 – 2 A.S. Unirea Romanesti

Sageata Catunu
3 – 1 A.S. Flacara Ghinesti

A.S. Publirex Ciocanesti 0 – 2 A.S. Libertatea Urziceanca

A.S. Spic de Grau Ghimpati 3 – 2 A.S. Olimpia Marcesti

A.C.S. Urban Titu II
3 – 3 Sageata Taxi Catunu

Unirea Bucsani
1 – 3 Rapid Ibrianu

Clasament

1. A.S. Libertatea Urziceanca6 6 0 0 22-3
18 p

2. A.S. Vointa Salcioara
6 4 11 17-7
13 p

3. A.S. Unirea Romanesti
6 4 0 2 22-15
12 p

4. Rapid Ibrianu
640216-12
12 p

5. A.S. Viitorul Gheboaia
6231 12-11
9 p

6. A.S. Olimpia Marcesti
630316-17
9 p

7. A.S. Simang Bilciuresti
622210-11
8 p

8. Sageata Catunu
622210-15
8 p

9. Unirea Bucsani
621311-11
7 p

10. Sageata Taxi Catunu
6 2 1 3 9-11
7 p

11. A.S. Sageata Branistea
6 2 13 14-18
7 p

12. A.S. Flacara Ghinesti
6204 7-12
6 p

13. A.S. Publirex Ciocanesti
6204 7-15
6 p

14. A.S. Spic de Gr. Ghimpati
620411-21
6 p

15. A.C.S. Urban Titu II
612314-14
5 p

16. C.S. Racari
611410-15
4 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Sageata Branistea – A.S. Simang Bilciuresti, C.S. Racari – A.S. Viitorul Gheboaia,

A.S. Libertatea Urziceanca – A.S. Vointa Salcioara, A.S. Olimpia Marcesti – A.S. Publirex Ciocanesti,

Sageata Taxi Catunu – A.S. Spic de Grau Ghimpati, Rapid Ibrianu – A.C.S. Urban Titu II,

A.S. Flacara Ghinesti – Unirea Bucsani, A.S. Unirea Romanesti – Sageata Catunu.

Liga a V-a, Vest, Etapa a 6 -a 22-09-2013

A.S. Flacara Zavoiu
3 – 1 A.S. Olimpia Picior de Munte

A.S. Spicul Juguren
i 6 – 5 A.S. Viitorul Selaru

A.S. Vointa Ionesti
2 – 4 A.S. Corbii Mari

A.S. Olimpia Morteni 3 – 4 C.S. Petresti

A.S. Viitorul Burduca 1 – 1 A.S. Sportul Mogosani

A.S. Progresul Matasaru 5 – 1 A.S. Stiinta Odobesti

A.S. Petrolul Rascaieti 6 – 2 Juventus Crovu

A.S. Vointa Visina
2 – 2 A.S. PCM Ungureni

Clasament

1. A.S. Progresul Matasaru
6510 24-7
16 p

2. A.S. Flacara Zavoiu
6501 18-11
15 p

3. C.S. Petresti
6411 18-14
13 p

4. A.S. Corbii Mari
640220-16
12 p

5. A.S. Vointa Visina
6321 22-9
11 p

6. A.S. Viitorul Selaru
6321 19-13
11 p

7. A.S. PCM Ungureni
6312 22-8
10 p

8. A.S. Ol. Picior de Munte
6312 14-9
10 p

9. A.S. Spicul Jugureni
630322-18
9 p

10. A.S. Vointa Ionesti
630312-14
9 p

11. Juventus Crovu
621319-15
7 p

12. A.S. Petrolul Rascaieti
621314-15
7 p

13. A.S. Olimpia Morteni
611410-18
4 p

14. A.S. Viitorul Burduca
6015 6-17
1 p

15. A.S. Sportul Mogosani
6015 4-21
1 p

16. A.S. Stiinta Odobesti
6015 5-44
1 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Viitorul Selaru – A.S. Vointa Ionesti, A.S. Olimpia Picior de Munte – A.S. Spicul Jugureni,

A.S. Sportul Mogosani – A.S. Flacara Zavoiu, A.S. Stiinta Odobesti – A.S. Viitorul Burduca, Juventus

Crovu – A.S. Progresul Matasaru, A.S. PCM Ungureni – A.S. Petrolul Rascaieti, C.S. Petresti -

A.S. Vointa Visina, A.S. Corbii Mari – A.S. Olimpia Morteni. (S.A.)

Liga a Vl-a, Nord, Etapa a 4-a 22-09-2013

A.S. Vointa Valea Voievozilor 2 – 2 A.S. Gaz Metan Vladeni

A.S. Vointa Sacuieni
1 – 4 Unirea Colibasi

A.S. Petrolul Iedera
10 – 1 Metalul Colonia Mija

A.S. Gloria Manesti
2 – 1 Sageata Gura Ocnitei

FCM II Targoviste
3 – 1 A.S. Vointa Bezdead

A.S. Viitorul Voinesti
4 – 3 A.S. Vointa Steaua Pietrosita II

Clasament

1. FCM II Targoviste
4 4 0 0 23-5
12 p

2. Unirea Colibasi
4 4 0 0 15-3
12 p

3. A.S. Gloria Manesti
4 3 10 10-4
10 p

4. Sageata Gura Ocnitei
4 3 0 1 9-5
9 p

5. A.S. Petrolul Iedera
4 2 0 2 14-6
6 p

6. A.S. Gaz Metan Vladeni
4 112 10-11
4 p

7. A.S. Vointa Bezdead
4112 7-10
4 p

8. A.S. Vointa Vl. Voievozilor
4112 6-16
4 p

9. A.S. Vointa Pietrosita II
4 1 0 3 9-13
3 p

10. A.S. Vointa Sacuieni
4 1 0 3 7-12
3 p

11. A.S. Viitorul Voinesti
4 1 0 3 8-15
3 p

12. Metalul Colonia Mija
4 0 0 4 3-21
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Vointa Steaua Pietrosita II
- A.S. Vointa Valea Voievozilor, A.S. Vointa Bezdead -

A.S. Viitorul Voinesti, Sageata Gura Ocnitei – FCM II Targoviste, Metalul Colonia Mija -

A.S. Gloria Manesti, Unirea Colibasi – A.S. Petrolul Iedera, A.S. Gaz Metan Vladeni -

A.S. Vointa Sacuieni.

Liga a Vl-a, Sud, Etapa a 4-a 22-09-2013

C.S. Butimanu
3 – 2 Universitatea Baleni

A.S. Luceafarul Bolovani
1 – 3 Viitorul Dobra

Viitorul Cuza Voda
2 – 2 A.S. Avicola Tartasesti II

Sageata Catunu
2 – 1 CS Contesti

A.S. Gaz Metan Finta II
6 – 3 A.S. Steagul Rosu Colacu

Zimbrul Vladeni
6 – 2 A.S. Olimpia Urziceanca

Clasamert

1. A.S. Gaz Metan Finta II
4 4 0 0 18-8
12 p

2. A.S. Avicola Tartasesti II
4 3 10 14-3
10 p

3. Zimbrul Vladeni
4 3 0 1 18-10
9 p

4. Sageata Catunu
4 2 11 8-12
7 p

5. CS Contesti
4 2 0 2 13-11
6 p

6. Universitatea Baleni
4 2 0 2 11-9
6 p

7. C.S. Butimanu
4 2 0 2 12-11
6 p

8. Viitorul Cuza Voda
4 112 12-17
4 p

9. A.S. Steagul Rosu Colacu
4 112 12-17
4 p

10. A.S. Olimpia Urziceanca
4 10 3 11-11
3 p

11. Viitorul Dobra
4 1 0 3 6-16
3 p

12. A.S. Luceafarul Bolovani
4 0 0 4 6-16
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Olimpia Urziceanca – C.S. Butimanu, A.S. Steagul Rosu Colacu – Zimbrul Vladeni,

CS Contesti – A.S. Gaz Metan Finta II, A.S. Avicola Tartasesti II – Sageata Catunu, Viitorul

Dobra – Viitorul Cuza Voda, Universitatea Baleni – A.S. Luceafarul Bolovani.

Liga a Vl-a, Vest, Etapa a 4-a 22-09-2013

A.S. Neajlovul Puntea de Greci 8 – 3 A.S. Vointa Podu Rizii

A.S. Dinamo Odaia Turcului 4 – 1 Avantul 2 Produlesti

A.S. Unirea Pitaru
0 – 3 Vointa Persinari

A.S. Dentas Baldana
1 – 0 A.S. Coada Izvorului

Unirea Slobozia Moara
2 – 4 Juventus Cazaci

Viitorul Gaesti
3 – 3 Fulgerul Lunguletu

Clasament

1. Juventus Cazaci
4 3 10 17-8
10 p

2. Vointa Persinari
3210 9-3
7 p

3. A.S. Neaj. Puntea de Greci
4 2 11 15-10
7 p

4. Fulgerul Lunguletu
4 2 11 11-6
7 p

5. A.S. Dinamo Odaia Turcului
4 2 11 12-8
7 p

6. A.S. Dentas Baldana
4 2 11 7-8
7 p

7. A.S. Coada Izvorului
4 2 0 2 7-4
6 p

8. Unirea Slobozia Moara
4 2 0 2 12-11
6 p

9. Viitorul Gaesti
4 12 1 10-10
5 p

10. Avantul II Produlesti
4 1 0 3 6-10
3 p

11. AS Baleni
4 0 0 4 1-15
0 p

12. A.S. Vointa Podu Rizii
3003 3-17
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

Fulgerul Lunguletu – A.S. Neajlovul Puntea de Greci, Juventus Cazaci – Viitorul Gaesti,

A.S. Coada Izvorului – Unirea Slobozia Moara, Vointa Persinari – A.S. Dentas Baldana, Avantul

II Produlesti – AS Baleni, A.S. Vointa Podu Rizii – A.S. Dinamo Odaia Turcului. (S.A.)

Articole Similare

MISTERELE SISTEMULUI CU PLAY-OFF Sl PLAY-OUT

MISTERELE SISTEMULUI CU PLAY-OFF Sl PLAY-OUT

Actualul sistem competitional din Liga a Il-a si Liga a IlI-a a starnit multe controverse,

SEPARAT, DAR IMPREUNA

SEPARAT, DAR IMPREUNA

Simona Halep si Sorana Cirstea, cele mai bune doua jucatoare ale echipei de Fed Cup

MAI E MULT PANA LA LOCUL 5

MAI E MULT PANA LA LOCUL 5

Semifinalele din turneul locurilor 5-8 al Diviziei A1 la volei feminin au decis formatiile care

Dan Fleseriu: “inca nu am realizat NIMIC”! Antrenorul vicecampioanei s-a bucurat de victoria echipei sale, insa anunta un meci infernal la…

Dan Fleseriu: “inca nu am realizat NIMIC”! Antrenorul vicecampioanei s-a bucurat de victoria echipei sale, insa anunta un meci infernal la…

Dan Fleseriu era euforic dupa meciul castigat de echipa sa pe terenul favoritei din Alba

Voleibalistele CSM-ului au detonat si a doua “bomba” CS Municipal Targoviste – CSM Bucuresti 3 – 2 (25-22, 22-25, 25-5, 20-25,…

Voleibalistele CSM-ului au detonat si a doua “bomba” CS Municipal Targoviste – CSM Bucuresti 3 – 2 (25-22, 22-25, 25-5, 20-25,…

Cine ar fi crezut? Echipei de volei a Targovistei nu i se acordau prea multe