Muntenia News | Homepage
Liga a V-a

Liga a V-a

👤Scris de Maria Radu 🕔25.Sep 2013 Citit de 264 ori Sursa: ZIARDAMBOVITA

Liga a V-a, Nord, Etapa a 6-a 22-09-2013

A.S. Vointa Tatarani 3 – 1 A.S. Unirea Ungureni

Luceafarul Darmanesti 1 – 3 Viitorul Razvad

A.S. Vointa Adanca
3 – 0 Flacara Suta Seaca

A.S. Comertul Viisoara 3 – 1 A.S. Vointa Buciumeni

A.S. Unirea Lucieni
1 – 0 A.S. Viitorul I.L. Caragiale

Victoria Vacaresti
2 – 1 A.S. Ulmi

Victoria Comisani
4 – 1 A.S. Olimpia Runcu

A.S. Viitorul Ocnita
7 – 0 A.S. Pomicola Raciu

Clasament

1. A.S. Unirea Ungureni
6 5 0 1 13-6
15 p

2. A.S. Vointa Adanca
6 4 1 1 29-8
13 p

3. Victoria Comisani
6 4 1 1 17-7
13 p

4. Luceafarul Darmanesti
6 4 0 2 20-12
12 p

5. A.S. Vointa Tatarani
6 4 0 2 22-20
12 p

6. Viitorul Razvad
6 3 2 1 22-16
11 p

7. A.S. Viitorul I.L. Caragiale
6 3 1 2 10-3
10 p

8. A.S. Vointa Buciumeni
6 3 1 2 11-9
10 p

9. A.S. Olimpia Runcu
6 3 0 3 22-16
9 p

10. A.S. Comertul Viisoara
6 3 0 3 11-22
9 p

11. A.S. Unirea Lucieni
6 2 2 2 9-10
8 p

12. Victoria Vacaresti
6 2 0 4 6-20
6 p

13. A.S. Viitorul Ocnita
6 1 2 3 15-17
5 p

14. A.S. Pomicola Raciu
6 1 0 5 5-23
3 p

15. A.S. Ulmi
6 0 2 4 7-16
2 p

16. Flacara Suta Seaca
6 0 0 6 3-17
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

Viitorul Razvad – A.S. Vointa Adanca, A.S. Unirea Ungureni – Luceafarul Darmanesti, A.S. Viitorul

I.L. Caragiale – A.S. Vointa Tatarani, A.S. Ulmi – A.S. Unirea Lucieni, A.S. Olimpia Runcu – Victoria

Vacaresti, A.S. Pomicola Raciu – Victoria Comisani, A.S. Vointa Buciumeni – A.S. Viitorul Ocnita,

Flacara Suta Seaca – A.S. Comertul Viisoara.

Liga a V-a, Sud, Etapa a 6-a 22-09-2013

A.S. Vointa Salcioara 2 – 0 C.S. Racari

A.S. Viitorul Gheboaia 7 – 2 A.S. Sageata Branistea

A.S. Simang Bilciuresti 5 – 2 A.S. Unirea Romanesti

Sageata Catunu
3 – 1 A.S. Flacara Ghinesti

A.S. Publirex Ciocanesti 0 – 2 A.S. Libertatea Urziceanca

A.S. Spic de Grau Ghimpati 3 – 2 A.S. Olimpia Marcesti

A.C.S. Urban Titu II
3 – 3 Sageata Taxi Catunu

Unirea Bucsani
1 – 3 Rapid Ibrianu

Clasament

1. A.S. Libertatea Urziceanca6 6 0 0 22-3
18 p

2. A.S. Vointa Salcioara
6 4 11 17-7
13 p

3. A.S. Unirea Romanesti
6 4 0 2 22-15
12 p

4. Rapid Ibrianu
640216-12
12 p

5. A.S. Viitorul Gheboaia
6231 12-11
9 p

6. A.S. Olimpia Marcesti
630316-17
9 p

7. A.S. Simang Bilciuresti
622210-11
8 p

8. Sageata Catunu
622210-15
8 p

9. Unirea Bucsani
621311-11
7 p

10. Sageata Taxi Catunu
6 2 1 3 9-11
7 p

11. A.S. Sageata Branistea
6 2 13 14-18
7 p

12. A.S. Flacara Ghinesti
6204 7-12
6 p

13. A.S. Publirex Ciocanesti
6204 7-15
6 p

14. A.S. Spic de Gr. Ghimpati
620411-21
6 p

15. A.C.S. Urban Titu II
612314-14
5 p

16. C.S. Racari
611410-15
4 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Sageata Branistea – A.S. Simang Bilciuresti, C.S. Racari – A.S. Viitorul Gheboaia,

A.S. Libertatea Urziceanca – A.S. Vointa Salcioara, A.S. Olimpia Marcesti – A.S. Publirex Ciocanesti,

Sageata Taxi Catunu – A.S. Spic de Grau Ghimpati, Rapid Ibrianu – A.C.S. Urban Titu II,

A.S. Flacara Ghinesti – Unirea Bucsani, A.S. Unirea Romanesti – Sageata Catunu.

Liga a V-a, Vest, Etapa a 6 -a 22-09-2013

A.S. Flacara Zavoiu
3 – 1 A.S. Olimpia Picior de Munte

A.S. Spicul Juguren
i 6 – 5 A.S. Viitorul Selaru

A.S. Vointa Ionesti
2 – 4 A.S. Corbii Mari

A.S. Olimpia Morteni 3 – 4 C.S. Petresti

A.S. Viitorul Burduca 1 – 1 A.S. Sportul Mogosani

A.S. Progresul Matasaru 5 – 1 A.S. Stiinta Odobesti

A.S. Petrolul Rascaieti 6 – 2 Juventus Crovu

A.S. Vointa Visina
2 – 2 A.S. PCM Ungureni

Clasament

1. A.S. Progresul Matasaru
6510 24-7
16 p

2. A.S. Flacara Zavoiu
6501 18-11
15 p

3. C.S. Petresti
6411 18-14
13 p

4. A.S. Corbii Mari
640220-16
12 p

5. A.S. Vointa Visina
6321 22-9
11 p

6. A.S. Viitorul Selaru
6321 19-13
11 p

7. A.S. PCM Ungureni
6312 22-8
10 p

8. A.S. Ol. Picior de Munte
6312 14-9
10 p

9. A.S. Spicul Jugureni
630322-18
9 p

10. A.S. Vointa Ionesti
630312-14
9 p

11. Juventus Crovu
621319-15
7 p

12. A.S. Petrolul Rascaieti
621314-15
7 p

13. A.S. Olimpia Morteni
611410-18
4 p

14. A.S. Viitorul Burduca
6015 6-17
1 p

15. A.S. Sportul Mogosani
6015 4-21
1 p

16. A.S. Stiinta Odobesti
6015 5-44
1 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Viitorul Selaru – A.S. Vointa Ionesti, A.S. Olimpia Picior de Munte – A.S. Spicul Jugureni,

A.S. Sportul Mogosani – A.S. Flacara Zavoiu, A.S. Stiinta Odobesti – A.S. Viitorul Burduca, Juventus

Crovu – A.S. Progresul Matasaru, A.S. PCM Ungureni – A.S. Petrolul Rascaieti, C.S. Petresti –

A.S. Vointa Visina, A.S. Corbii Mari – A.S. Olimpia Morteni. (S.A.)

Liga a Vl-a, Nord, Etapa a 4-a 22-09-2013

A.S. Vointa Valea Voievozilor 2 – 2 A.S. Gaz Metan Vladeni

A.S. Vointa Sacuieni
1 – 4 Unirea Colibasi

A.S. Petrolul Iedera
10 – 1 Metalul Colonia Mija

A.S. Gloria Manesti
2 – 1 Sageata Gura Ocnitei

FCM II Targoviste
3 – 1 A.S. Vointa Bezdead

A.S. Viitorul Voinesti
4 – 3 A.S. Vointa Steaua Pietrosita II

Clasament

1. FCM II Targoviste
4 4 0 0 23-5
12 p

2. Unirea Colibasi
4 4 0 0 15-3
12 p

3. A.S. Gloria Manesti
4 3 10 10-4
10 p

4. Sageata Gura Ocnitei
4 3 0 1 9-5
9 p

5. A.S. Petrolul Iedera
4 2 0 2 14-6
6 p

6. A.S. Gaz Metan Vladeni
4 112 10-11
4 p

7. A.S. Vointa Bezdead
4112 7-10
4 p

8. A.S. Vointa Vl. Voievozilor
4112 6-16
4 p

9. A.S. Vointa Pietrosita II
4 1 0 3 9-13
3 p

10. A.S. Vointa Sacuieni
4 1 0 3 7-12
3 p

11. A.S. Viitorul Voinesti
4 1 0 3 8-15
3 p

12. Metalul Colonia Mija
4 0 0 4 3-21
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Vointa Steaua Pietrosita II
– A.S. Vointa Valea Voievozilor, A.S. Vointa Bezdead –

A.S. Viitorul Voinesti, Sageata Gura Ocnitei – FCM II Targoviste, Metalul Colonia Mija –

A.S. Gloria Manesti, Unirea Colibasi – A.S. Petrolul Iedera, A.S. Gaz Metan Vladeni –

A.S. Vointa Sacuieni.

Liga a Vl-a, Sud, Etapa a 4-a 22-09-2013

C.S. Butimanu
3 – 2 Universitatea Baleni

A.S. Luceafarul Bolovani
1 – 3 Viitorul Dobra

Viitorul Cuza Voda
2 – 2 A.S. Avicola Tartasesti II

Sageata Catunu
2 – 1 CS Contesti

A.S. Gaz Metan Finta II
6 – 3 A.S. Steagul Rosu Colacu

Zimbrul Vladeni
6 – 2 A.S. Olimpia Urziceanca

Clasamert

1. A.S. Gaz Metan Finta II
4 4 0 0 18-8
12 p

2. A.S. Avicola Tartasesti II
4 3 10 14-3
10 p

3. Zimbrul Vladeni
4 3 0 1 18-10
9 p

4. Sageata Catunu
4 2 11 8-12
7 p

5. CS Contesti
4 2 0 2 13-11
6 p

6. Universitatea Baleni
4 2 0 2 11-9
6 p

7. C.S. Butimanu
4 2 0 2 12-11
6 p

8. Viitorul Cuza Voda
4 112 12-17
4 p

9. A.S. Steagul Rosu Colacu
4 112 12-17
4 p

10. A.S. Olimpia Urziceanca
4 10 3 11-11
3 p

11. Viitorul Dobra
4 1 0 3 6-16
3 p

12. A.S. Luceafarul Bolovani
4 0 0 4 6-16
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

A.S. Olimpia Urziceanca – C.S. Butimanu, A.S. Steagul Rosu Colacu – Zimbrul Vladeni,

CS Contesti – A.S. Gaz Metan Finta II, A.S. Avicola Tartasesti II – Sageata Catunu, Viitorul

Dobra – Viitorul Cuza Voda, Universitatea Baleni – A.S. Luceafarul Bolovani.

Liga a Vl-a, Vest, Etapa a 4-a 22-09-2013

A.S. Neajlovul Puntea de Greci 8 – 3 A.S. Vointa Podu Rizii

A.S. Dinamo Odaia Turcului 4 – 1 Avantul 2 Produlesti

A.S. Unirea Pitaru
0 – 3 Vointa Persinari

A.S. Dentas Baldana
1 – 0 A.S. Coada Izvorului

Unirea Slobozia Moara
2 – 4 Juventus Cazaci

Viitorul Gaesti
3 – 3 Fulgerul Lunguletu

Clasament

1. Juventus Cazaci
4 3 10 17-8
10 p

2. Vointa Persinari
3210 9-3
7 p

3. A.S. Neaj. Puntea de Greci
4 2 11 15-10
7 p

4. Fulgerul Lunguletu
4 2 11 11-6
7 p

5. A.S. Dinamo Odaia Turcului
4 2 11 12-8
7 p

6. A.S. Dentas Baldana
4 2 11 7-8
7 p

7. A.S. Coada Izvorului
4 2 0 2 7-4
6 p

8. Unirea Slobozia Moara
4 2 0 2 12-11
6 p

9. Viitorul Gaesti
4 12 1 10-10
5 p

10. Avantul II Produlesti
4 1 0 3 6-10
3 p

11. AS Baleni
4 0 0 4 1-15
0 p

12. A.S. Vointa Podu Rizii
3003 3-17
0 p

Etapa urmatoare, duminica, 29.09.2013, ora 11:00

Fulgerul Lunguletu – A.S. Neajlovul Puntea de Greci, Juventus Cazaci – Viitorul Gaesti,

A.S. Coada Izvorului – Unirea Slobozia Moara, Vointa Persinari – A.S. Dentas Baldana, Avantul

II Produlesti – AS Baleni, A.S. Vointa Podu Rizii – A.S. Dinamo Odaia Turcului. (S.A.)

Articole Similare

FINAL DE DRUM SI LA DUBLU Sorana Cirstea a pierdut in primul tur al concursului de dublu al Openului Frantei

FINAL DE DRUM SI LA DUBLU Sorana Cirstea a pierdut in primul tur al concursului de dublu al Openului Frantei

Perechile de tenis la dublu Sorana Cirstea/Maria Kirilenko si Raluca Olaru/Donna Vekici au fost eliminate

In vreme ce Fortuna se distra cu SCM Pitesti, Chindia a castigat, cu un gol, in prelungiri Chinul de la Bradu Atletic Bradu – Chindia Targoviste…

In vreme ce Fortuna se distra cu SCM Pitesti, Chindia a castigat, cu un gol, in prelungiri Chinul de la Bradu Atletic Bradu – Chindia Targoviste…

Au marcat: Murineanu (55) – Honciu (20), Sandulescu (90+3) Chindia a castigat, dar nu mai

Sorana Cirstea a parasit concursul individual de la Roland Garros “Au revoir, Paris”

Sorana Cirstea a parasit concursul individual de la Roland Garros “Au revoir, Paris”

Potrivit site-ului tenisplace.ro, Sorana Cirstea a pierdut pentru a doua oara consecutiv in turul al

Cu targovisteanca Diana Calota in lot. Romania, calificata la Europene

Cu targovisteanca Diana Calota in lot. Romania, calificata la Europene

Cele doua victorii obtinute la Piatra Neamt au incheiat lupta pentru calificarea directa la Campionatul

LIGA A 3-A: SERIA A 6-A CRONICA ETAPEI A 9-A

LIGA A 3-A: SERIA A 6-A CRONICA ETAPEI A 9-A

Mai este o singura etapa si gata, se termina actualul campionat, cu bune si cu