Muntenia News | Homepage

Dică a debutat cu dreptul la FCSB

👤Scris de Ioana Popescu 🕔01.Sep 2017 Citit de 151 ori Sursa: ZIARULPROFIT

Nicolae Dică tocmai ce a debutat pe banca tehnică a celor de la FCSB. Fostul antrenor al celor de la SCM Piteşti a aavut parte de un debut perfect, echipa sa reuşind să se impună cu scorul de 2 – 1 în meciul cu cei de la Voluntari, ce-i drept, salvarea venind în final de meci. Budescu a deschis scorul după ce a reuşit să transforme în gol o lovitură de la 11 metri, dar oaspeţii au egalat prin Bălan în debutul reprizei secunde. Golul victoriei pentru echipa lui Dică a venit de la Denis Man. Acesta a reuşit să puncteze în minutul 93 al meciului, asta după ce tot el a ratat mai multe ocazii importante de a marca. Pentru echipa lui Dică va urma o deplasare la Timişoara, după care vine manşa tur a jocului cu Plzen.