Muntenia News | Homepage

Ana Oțoiu a impresionat la Campionatul Național de la Brașov

👤Scris de David Dumitrescu 🕔13.Iun 2017 Citit de 60 ori Sursa: ZIARULPROFIT

La finalul săptămânii trecute a avut loc la Brașov, Campionatul național de înot pentru copii 10 – 11 ani. Competiția a fost prilejul perfect pentru Ana Oțoiu, sportivă antrenată de către Iuliu berca, să vină acasă cu mai multe medalii. Aceasta a reușit să obțină la această competiție șapte medalii, patru dintre ele fiind de aur, una de argint și alte două de bronz. Aceasta a luat aurul la 50 și 100 de metri liber, 50 de metri fluture și 200 de metri mixt. Argintul a fost obținut în proba de 100 de metri bras, în timp ce medalia de bronz a venit în probele de 50 și 100 de metri spate. Rezultate notabile au fost obținute și de sportivii antrenați de Viorel Ciobanu. Mihai Dobrescu a obținut locul 11 la 50 de metri fluture și locul 13 la 50 de metri liber, în timp ce Darius Briceag a fost pe locul 11 la 50 de metri liber și pe 14 la 50 de metri bras.